fbpx

Víťazi Global Teacher Prize

2018: Andria Zafirakou

Andria vyučuje na Alperton Community School, stredoškolskej akadémii v meste Brent vo Veľkej Británii. 

V škole sa hovorí až 130 jazykmi a žiaci zvyčajne pochádzajú z najchudobnejších rodín. Deti prichádzajú do školy s obmedzenými zručnosťami a cítia sa izolované od zamestnancov a medzi sebou navzájom. Andria napriek tomu našla vo svojom umeleckom zameraní prienik, ako študentov inšpirovať hovoriť tým istým jazykom a zvládať svoje každodenné problémy.


dozvedieť sa viac


2017: Maggie MacDonnell

Maggie pôsobí ako učiteľka v dedine Salluit v kanadskej Arktíde.

Dedina je domovom Inuitov dostupná len leteckou dopravou. Dlhé roky sa spoločenstvo 1300 ľudí vyrovnávalo s ničením životného prostredia a obrovskou hospodárskou a sociálnou nerovnosťou. Len v roku 2015 tam došlo k šiestim samovraždám mladých ľudí. Maggie sa zameriava na to, aby sa študenti z problémov dostávali. Medzi príklady patrí prevádzkovanie komunitnej kuchyne, výcvik na prevenciu pred samovraždami, turistika, ochrana životného prostredia či prevencia proti diabetu.


dozvedieť sa viac

2016: Hanah Al Hroub

Andria vyučuje na Alperton Community School, stredoškolskej akadémii v meste Brent vo Veľkej Británii.

V škole sa hovorí až 130 jazykmi a žiaci zvyčajne pochádzajú z najchudobnejších rodín. Deti prichádzajú do školy s obmedzenými zručnosťami a cítia sa izolované od zamestnancov a medzi sebou navzájom. Andria napriek tomu našla vo svojom umeleckom zameraní prienik, ako študentov inšpirovať, hovoriť tým istým jazykom a zvládať svoje každodenné problémy.


dozvedieť sa viac


2015: Nancie Atwell

V roku 1990 založila Nancie v Edgecombe v americkom štáte Maine Centrum výučby a učenia – K-8 neziskovú demonštračnú školu, vytvorenú pre účely rozvoja a šírenia vzdelávacích metód.

Škola aktívne usiluje o to, aby jej súčasťou boli aj deti zo znevýhodnených rodín, čím vytvára rozmanité sociálno-ekonomické prostredie s rôznou úrovňou osobitných schopností jednotlivcov. 97 % absolventov tejto školy pokračuje v univerzitných štúdiách.


dozvedieť sa viac

Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?