fbpx

Angelika Hanesz

Túžila byť pilotkou, napokon však pristála v triede medzi žiakmi. V učebni informatiky má na nástenke citát od Einsteina: ,,Podstatou vzdelávania nie je učiť fakty, ale stimulovať myseľ k mysleniu.“ Je presvedčená, že najdôležitejšie je naučiť deti rozmýšľať, logicky uvažovať a kriticky myslieť. V prírodných vedách uprednostňuje efektívne bádateľské vyučovanie.

Vedie krúžky robotiky, už deviaty rok je mentorkou súťažného tímu Talentum. Na čiastočný úväzok pracuje na Ústave informatiky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde je v rámci projektu IT Akadémia školiteľkou vzdelávania učiteľov informatiky. Podieľa sa na vytváraní obsahu Moderných metód a foriem vyučovania informatiky na ZŠ a Programovania robotických modelov na ZŠ.

Myslí si, že každý je dobrý v niečom a úlohou učiteľa je nájsť tú oblasť u každého žiaka, v ktorej môže zažiť úspech. Od malička rada chodila do školy, kde stále bolo niečo nové a zaujímavé. Dodnes je to tak, len časom sa jej pozícia zmenila. Aj z pohľadu učiteľa má rada školu a všetko, čo k nej patrí. Každý deň sa pripravuje na vyučovanie s pocitom, že ju budú počas neho čakať nielen nové úlohy a zážitky, ale i stretnutia so zaujímavými ľuďmi. Vie, že len ťažko by našla profesiu, ktorá by jej toto všetko ponúkala.


Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?