fbpx

Júlia Jánošíková

Keď po materskej dovolenke riešila, ako sa bude ďalej profesijne uberať, z praktického hľadiska videla učiteľstvo ako dobrú voľbu, napokon s mladými ľuďmi sa stretávala v rámci mimoškolských aktivít a neformálneho vzdelávania v Slovenskom skautingu. Je učiteľkou fyziky, ktorej láskou sú aj informatika a technika. Rada pripravuje STEM aktivity a podporuje žiakov v tom, aby sa prepájali s reálnym prostredím. Aby pracovali napríklad tak, ako v budúcom zamestnaní, kde dostanú zadanie a postupujú podľa presných krokov. V rámci vyučovania sa snaží využívať najmä digitálne technológie.

Snaží sa inšpirovať aj učiteľov vo svojom okolí a prinášať im informácie, ktoré považuje za zaujímavé alebo za také, ktoré by im mohli pomôcť pri práci. Prezentovala svoje skúsenosti na viacerých podujatiach – v Objavovni v Slovenskom národnom múzeu, na Šoltésovej dňoch, Vanovičových dňoch, či vo Vedeckej kaviarni v Malackách.

Každý žiak je podľa nej individualita, ktorá potrebuje podporu. Niekedy tou podporou sú spolužiaci, inokedy učiteľ. Snaží sa vďaka kolegom, priateľom a internetu nachádzať aktivity, súťaže, konferencie, ktoré by mohli študentov zaujať a posunúť ich v rôznych oblastiach. Je najšťastnejšia, ak sa žiakom niečo podarí. Ak majú úspech a môže ich podporiť.


Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?