fbpx

Katarína Kresáňová

Radosť z objavovania a bádania ju priviedli k vede, chuť meniť svet okolo seba z nej vyformovala učiteľku. Snaží sa svojich žiakov spoznávať a podľa toho ich rozvíjať, podľa toho im prideľovať zadania a úlohy. Záleží jej na tom, aby ich tešilo, čo robia a aby pri práci využili svoje silné stránky.

Vďaka nej majú žiaci na Tilgnerovej škole vlastnú hru Escape Room pod názvom Trinásta komnata. Zvládnutím logických úloh sa jej riešitelia snažia dopracovať ku kľúču od miestnosti, v ktorej sú zatvorení. V prípade školy Tilgnerova sa snažia vyslobodiť zo školského átria. Na vyriešenie úloh majú len obmedzený čas a na to, aby ich všetky zvládli, musia spolupracovať. Posilnenie kolektívu aj ducha školy je jedným z efektov, ktorý projekt školskej Escape Room prináša. Pre študentov zorganizovala aj Informatické Hviezdne vojny či Deň logických hádaniek.

V spolupráci so SAV v Bratislave a univerzitou v Siene sa spoločne so študentami podieľala na reálnom výskume, ktorý sa týkal lišajníkov a znečistenia životného prostredia. Bola spoluorganizátorkou konferencie Lepidlo – pre učiteľov, ale aj tých, ktorých zaujíma vzdelávanie v 21. storočí a neboja sa reforiem a zmien.


Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?