fbpx

Richard Pikulík

Richard Pikulík učí na druhom stupni základnej školy telesnú a športovú výchovu. Tomuto predmetu doslova dáva dušu, vidí totiž, že mnohé dnešné deti sa vôbec nehýbu a vie, že je to pre ich zdravie mimoriadne zlé.

Mojim primárnym cieľom je rozhýbať deti a ukázať im cestu k zdravého životného štýlu. Zameriavam sa na vytváranie pozitívnej väzby k športu u detí, ktoré nemajú k športu vzťah. Svojím optimistickým prístupom a humorom sa snažím motivovať deti k správnemu životnému smeru. Nie je to len o pohybe, ale aj o samotnej komunikácií, ktorú deťom ponúkam. Cítia vo mne dôveru, nasledujú ma a nemajú so mnou problém riešiť aj rôzne sociálno-spoločenské témy,“ vraví Richard Pikulík.

Telesná výchova ja jedným z predmetov, ktoré pandémia zasiahla najviac. Mnohé školy sa úplne vzdali toho, aby deti motivovali k cvičeniu a pohybu. Nie však Richard Pikulík, ktorý chcel pomôcť nielen „svojim“ deťom, ale aj ďalším školákom na celom Slovensku.

„Počas dištančného vzdelávania som pomocou youtube kanálu poskytol všetkým školám na Slovensku online cvičenia pre celé rodiny. Interaktívne som cez online chat s rodinami komunikoval, motivoval ich a vytváral u nich pohybové návyky. Dosah bol neuveriteľných 76 248 vzhliadnutí.“

Richard Pikulík si uvedomuje, že nie každé dieťa má talent na športové aktivity a každé z toho nemá ani rovnakú radosť. Aj preto k nim pristupuje individuálne.
„Snažím sa každého jednotlivca riešiť vzhľadom k jeho genetickým predpokladom. Nesnažím sa učiť rybu liezť na strom, snažím sa, aby tú rybu bavilo len tak plávať,“ znie jeho motto.

Športovaním žije tento mladý učiteľ aj vo voľnom čase. Založil a ako prezident vedie občianske združenie Drina s Úsmevom, v rámci ktorého sa snažia s deťmi vytvárať zdravé pohybové návyky. Takisto úspešne odštartoval turné po základných školách v rámci projektu Hýbme sa spolu, ktorý realizuje v Bratislavskom kraji formou prednášok a workshopov. Jeho cieľom je vysvetliť deťom dôležitosť pohybovej aktivity, následky inaktivity počas života, dôležitosť zdravej stravy a podobne.


Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?