fbpx

Učitelia Slovenska vyrazili do regiónov

Zažite magických učiteľov v svojom meste!

Dá sa na matematike počítať aj bez čísel? Vieme si uvariť kyslík? A čo sa stane, keď sa učiteľ na chvíľu sám stane žiakom? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky ponúka podujatie Magickí učitelia na ceste, ktoré bude od 26. februára 2020 prebiehať v rôznych kútoch Slovenska. Zúčastnia sa ho finalisti národnej ceny Učiteľ Slovenska a absolventi vzdelávacieho programu Komenského inštitút.

Pre pedagógov z okresov Snina, Ružomberok, Považská Bystrica a Trnava sú v rámci podujatia pripravené inšpiratívne workshopy a zdieľanie skúseností. Ich kolegovia z celého Slovenska im predstavia možnosti pre budovanie pozitívnych vzťahov medzi žiakmi a učiteľmi, ako na hodinách „zobudiť“ žiakov a ,,nakopnúť“ výučbu, aby to v triede „žilo” alebo ako môže učiteľ učiť a sám byť žiakom. Rodičia s deťmi si zase môžu prísť vyskúšať, aké to je, keď sa v škole učí bádaním a nie z poznámkových zošitov.

Magická chémia. Autor: Miroslav Staško

Snina je prvou zastávkou turné Magickí učitelia na ceste, ktoré organizuje program Komenského inštitút a ocenenie Učiteľ Slovenska.

„Chceme ukázať verejnosti, že na Slovensku máme množstvo kvalitných učiteľov, ktorý učia zaujímavo a zaslúžia si za svoju prácu naše ocenenie. Zároveň by sme radi inšpirovali ďalších učiteľov a podnietili ich, aby sa aj oni vzdelávali. Pretože veríme, že vynikajúce školstvo tvoria vynikajúci učitelia a vyučovanie, ktoré bude dávať zmysel a baviť ich, bude takisto baviť aj ich žiakov,“ vysvetľuje Radoslav Plánička z Komenského inštitútu.

Podujatie Magickí učitelia sa uskutoční:

Magickí učitelia v Snine. Autor: Štefan Džubera

26. februára 2020 v Snine

11. marca 2020 v Ružomberku

25. marca 2020 v Považskej Bystrici

22. apríla 2020 v Trnave

Vstup je bezplatný.

Celý program a informácie môžete priebežne sledovať tu.

Kto si vyskúšal učiteľské povolanie vie, že je veľmi náročné a často málo ohodnotené. Preto ak poznáte vo svojom okolí dobrého učiteľa alebo učiteľku, poďakovať sa im môžete aj tak, že ich nominujete do 6. apríla 2020 na ocenenie Učiteľ Slovenska na www.ucitelslovenska.sk.


Ste pripravený zapojiť sa, alebo viete o niekom, koho by sme mali osloviť?